Arama :

 
 
Günün Haberleri Firma Rehberi Ana Sayfam Yap Sitene Ekle İletişim Künye

24 Mayıs 2019 Cuma 23:27    

 

 
 
 
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan, uygulanan su fiyatları konusunda Mersin’in diğer Büyükşehirler aras

 Reklam
Özcan:Mersin su fiyatları konusunda çok gerilerde
22 Temmuz 2009 Çarşamba 11:24
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan, uygulanan su fiyatları konusunda Mersin’in diğer Büyükşehirler arasında orta sıralarda kaldığını ifade etti
 

Mersin’de su fiyatlarının çok yüksek olduğu şeklinde yaygın bir fikrin mevcut olduğunu ve bu durumu bazı siyasi partilerin kendi politikaları için kullandığını kaydeden Başkan Macit Özcan, “Atıksu Arıtma Tesisi yapılmamış olsaydı, su fiyatları kentimizde biraz daha ucuz olurdu. Çünkü su faturalarına yansıyan meblağın bir bölümünü atıksu arıtma bedeli oluşturmaktadır. Ancak Atıksu Arıtma Tesisi’nin kentimiz için ne kadar önemli olduğu tüm vatandaşlarımız tarafından bilinmektedir. Ayrıca yine su faturalarında ödenen tutarın içinde ilçe belediyelerin çevre temizlik gibi vergileri de yer almaktadır” dedi.

     Su fiyatlarına ne seçimden önce ne de seçimden sonra zam yapmadıklarını ve zam yapmayı düşünmediklerini kaydeden Başkan Macit Özcan, “Fakat her ne hikmetse seçimlerin üzerinden daha 4 ay geçmişken başta İstanbul olmak üzere bazı Büyükşehir Belediyeleri su zammı yapmaya başladılar. Bu şehirlerin suya yaptıkları son zamla su fiyatları konusunda kentimiz orta sıralarda yer bulmuştur. ‘Mersin Türkiye’nin en pahalı suyunu içiyor’ diyerek siyaset yapmaya çalışanlar acaba bundan sonra ne diyecek” diye sordu.

     Mersin’de su fiyatlarını yükseltmek bir yana, düşürmek için çalışma içinde olduklarını da ifade eden Başkan Macit Özcan, “Bu konu Büyükşehir Belediye Meclisi’nde geçtiğimiz aylarda görüşüldü. Su fiyatlarının düşürülme konusu önümüzdeki aylarda Meclis’te tekrar gündeme gelecek” dedi.

     Söz konusu siyasi parti temsilcilerinin her ne hikmetse telefon ve elektrik faturalarının yüksekliği ile ilgilenmediklerini ve tüm dikkatlerini su faturaları üzerine yoğunlaştırmalarının ilgi çekici olduğunu belirten Başkan Macit Özcan, “Ev telefonu ile 1 liralık görüşme yapan vatandaşın eline 19 liralık fatura geliyor. Madem halkın çıkarlarını savunuyorsunuz, o zaman telefon ve elektrik faturalarını da gündeme getirin. Fakat amaç halkın çıkarları değil de kendi siyasi geleceğinize prim yapmak olduğu için bu unsurları görmezsiniz” dedi.

     Mersin’in geride bırakılan 10 yıllık zaman içinde hiçbir zaman Türkiye’nin en pahalı suyunu içmediğini sözlerine ekleyen başkan Macit Özcan, “Gerçekler zamanla ortaya çıkmaktadır. Mersin ne geçmişte ne de günümüzde suyu en pahalı satan il olmamıştır. Özellikle bazı Büyükşehir belediyelerin yaptığı son su zammıyla birlikte Mersin su fiyatı konusunda çok gerilere düşmüştür” dedi. 

     Suya büyük yatırım yaptıklarını da vurgulayan Başkan Macit Özcan, “Şu anda kent merkezinde 600 kilometre uzunluğundaki tüm içme suyu şebeke boruları yenileri ile değiştiriliyor. Geride bıraktığımız 5 yıl içinde başta Mezitli olmak üzere tüm ilçe, belde ve köylerin büyük kısmını Berdan suyuna kavuşturduk. Kentin muhtelif bölgelerinde yapımına başladığımız 63 bin tonluk 6 adet su deposunun yapımı da tamamlanmak üzere” dedi. Kaynak: MERSİN BELEDİYESİ
Etiketler : Özcan:Mersin, su, fiyatları, konusunda, çok, gerilerde,Not: Sitemizdeki haberler belediyelerin kendi haberleridir sitemizin hiçbir sorumluluğu yoktur.

Bu Haber Toplam 2331 Defa Okunmuştur

Yorum Ekle Arkadaşına Gönder Yazdır Yukarı
 
  Yazarlarımız

Osman ÖZSOY
Kılıçdaroğlu'na neden Kemal adı verildi?

Yavuz SUBAŞI
GERİ DÖNÜŞÜM;GERİ KAZANIM… Kullandığımız çeşitl

Senai DEMİRCİ
Patlamaya utanan bomba...

Abdurrahman Dilipak
SP’de ortalık toz duman. Tartışmaları

Nurullah Aydın
TÜRK MİlLETİ’NİN YİĞİTLERİ VE HAİNLERİ

   Diğer Yazarlar

ÇOK OKUNANLAR

 
   

 Kullanıcı
 Parola
  Yeni Üye Şifremi Unuttum
 

Sponsor Bağlantılar Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı
İlkelerimiz | Yasal Uyarı

 :: Ana Sayfa :: Editöre Gönder :: Günün Haberleri :: İletişim

 

Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
© 2008-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Merkezi: +90 0212 667 66 66  |  Faks: +90 0212 667 66 66  |  Destek: info@belediyebulteni.com
Sayfa Üretimi: 0.2219  | Teknik Destek: info@belediyebulteni.com
Online: 19 Bugün: 571 Toplam: 1,822,908
Haberler artık Outlook'ta