Arama :

 
 
Günün Haberleri Firma Rehberi Ana Sayfam Yap Sitene Ekle İletişim Künye

17 Haziran 2019 Pazartesi 05:04    

 

 
 
 
Sağlıklı şehirler ödüllerini aldı

 Reklam
Sağlıklı şehirlere ödül yağdı
21 Ağustos 2011 Pazar 12:11
Sağlıklı şehirler ödüllerini aldı
 

Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği tarafından düzenlenen “Sağlıklı Şehirler 2011 En İyi Uygulama Yarışması” sonuçlandı. 18 belediyeden 45 projenin katıldığı yarışmada dereceye giren belediyeler, Eskişehir’de yapılacak olan ‘Sağlıklı Kentler Birliği 7. Yıl Konferansı’nda ödüllerine kavuşacak.
 
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin başkanı olduğu Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği’ne üye şehirlere yönelik olarak düzenlenen yarışma, belediyelerin sağlıklı şehir politikası, plan ve stratejilerini üretmeleri ve bunları uygulama noktasında motivasyonun artırılması amacıyla gerçekleştirildi. Yarışmaya katılan projelerin değerlendirilmesi, Bursa Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Erdem Saker, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ruşen Keleş, İTÜ Şehir ve Bölge Planlama Bölüm Başkanı ve SKB Danışma Kurulu Üyesi Prof. Dr. Handan Türkoğlu, Uludağ Üniversitesi Halk Sağlığı Bölümü Öğretim Üyesi ve SKB Danışma Kurulu Üyesi Doç. Dr. Emel İrgil, Uludağ Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Feza Karaer, TMMOB Mimarlar Odası Bursa Şube Başkanı Nizamettin Kaya ve Bursa Büyükşehir Belediyesi Etüd ve Projeler Dairesi Başkanı ve Sağlıklı Kentler Birliği Müdürü Nalan Fidan’dan oluşan seçici kurul tarafından titizlikle değerlendirildi. Jüri üyeleri, projelerin sağlığın geliştirilmesine katkıda bulunma, şehrin mevcut ihtiyaç ve beklentilerine cevap verme, yüksek etki potansiyeline sahip olma, toplum katılımını destekleme, ‘5. Faz’ın genel teması olan “Tüm Politikalarda Sağlık ve Sağlık Alanında Eşitlik” konusuna önem verme gibi kriterleri dikkate alarak değerlendirmelerini yaptı.
 
45 proje değerlendirildi
18 üye belediyeden gelen toplam 45 projenin incelendiği değerlendirmede, Derince Belediyesi, “Engelli Birey ve Ailelerine Destek” projesiyle ‘Sosyal Sorumluluk Projeleri’, Muğla Belediyesi “Muğla Kenti İçin Bisiklet Yolu Projesi” ile ‘Sağlıklı Şehir Planlaması’, Denizli Belediyesi “Hareketli Yaşa, Egzersiz Yap Ödülün Sağlık Olsun” projesi ile ‘Sağlıklı Yaşam’; Antalya Büyükşehir Belediyesi “Antalya Güneşevi ve Ekolojik Eğitim Merkezi” projesi ile ‘Çevre’ kategorilerinde ödül almaya hak kazandı.
Başarılı çevre projelerini teşvik amacıyla da “Hersek Gölü Sulak Alan Canlılarını Koruma ve Çevre Düzenleme 1.Etap Avan” Projesi ile yarışmaya katılan Yalova’nın Altınova Belediyesi’ne ‘Özel Çevre Teşvik Ödülü’ verildi.
Projelerin sağlıklı şehirler için çok değerli olduğunu da vurgulayan jüri üyeleri, çalışmaları değerlendirirken zorlandıklarını ifade ederek, yarışmada dereceye giren belediyelerin ödüllerini, 23-24 Eylül tarihlerinde Eskişehir Tepebaşı’nda gerçekleştirilecek olan ‘Sağlıklı Kentler Birliği 7. Yıl Konferansı’nda verileceğini dile getirdi.
Etiketler : Sağlıklı, şehirlere, ödül, yağdı,Not: Sitemizdeki haberler belediyelerin kendi haberleridir sitemizin hiçbir sorumluluğu yoktur.

Bu Haber Toplam 1631 Defa Okunmuştur

Yorum Ekle Arkadaşına Gönder Yazdır Yukarı
 
  Yazarlarımız

Osman ÖZSOY
Kılıçdaroğlu'na neden Kemal adı verildi?

Yavuz SUBAŞI
GERİ DÖNÜŞÜM;GERİ KAZANIM… Kullandığımız çeşitl

Senai DEMİRCİ
Patlamaya utanan bomba...

Abdurrahman Dilipak
SP’de ortalık toz duman. Tartışmaları

Nurullah Aydın
TÜRK MİlLETİ’NİN YİĞİTLERİ VE HAİNLERİ

   Diğer Yazarlar

ÇOK OKUNANLAR

 
   

 Kullanıcı
 Parola
  Yeni Üye Şifremi Unuttum
 

Sponsor Bağlantılar Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı
İlkelerimiz | Yasal Uyarı

 :: Ana Sayfa :: Editöre Gönder :: Günün Haberleri :: İletişim

 

Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
© 2008-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Merkezi: +90 0212 667 66 66  |  Faks: +90 0212 667 66 66  |  Destek: info@belediyebulteni.com
Sayfa Üretimi: 0.2228  | Teknik Destek: info@belediyebulteni.com
Online: 11 Bugün: 311 Toplam: 1,840,119
Haberler artık Outlook'ta