Arama :

 
 
Günün Haberleri Firma Rehberi Ana Sayfam Yap Sitene Ekle İletişim Künye

25 Haziran 2019 Salı 05:32    

 

 
 
 
2.Uluslararası Şefika Kutluer festivali yarın başlıyor

 Reklam
Şefika Kutluer festivali yarın başlıyor
23 Eylül 2011 Cuma 14:59
2.Uluslararası Şefika Kutluer festivali yarın başlıyor
 

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN DE DESTEKLERİYLE GERÇEKLEŞTİRİLECEK ULUSLARARASI FESTİVAL 24 EYLÜL CUMARTESİ GÜNÜ ANKARA RESİM VE HEYKEL MÜZESİ KONSER SALONU’NDA BAŞLAYACAK
-FESTİVAL ÜNLÜ FLÜT SANATÇISI ŞEFİKA KUTLUER İLE  FRANSIZ LE MANS SENFONİ ORKESTRASI’NIN BİRLİKTE SESLENDİRECEKLERİ AÇILIŞ KONSERİYLE BAŞKENTLİLERLE BULUŞACAK
-ŞEFİKA KUTLUER: “ANKARA SEYİRCİSİ ÇOK BİLİNÇLİDİR, SEÇİCİDİR, KALİTELİ PROGRAMLARA MUTLAKA KATILIR”
 

İlki geçen yıl düzenlenen “Uluslararası Şefika Kutluer Festivali”nin ikincisi, 24 Eylül Cumartesi günü başlayacak. Büyükşehir Belediyesi’nin de destekleriyle gerçekleştirilecek festival,  27 Ekim 2011 tarihine kadar devam edecek.  
“Sihirli Flüt” adıyla tanınan dünyaca ünlü flüt sanatçısı Şefika Kutluer adına düzenlenen festivale; İsviçre’den Festival Strings Luzerne Oda Orkestrası, Fransa’dan Le Mans Senfoni Orkestrası, Rusya’dan Kremlin Oda Orkestrası, Çin’den Jilin Geleneksel Çin Orkestrası, İngiltere’den Londra Senfoni Orkestrası gibi dünya çapındaki orkestralar katılacak.   
Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin de tanıtım, afiş, konaklama, ulaşım gibi çeşitli destekler verdiği uluslararası festival, Ankara Resim ve Heykel Müzesi Konser Salonu’nda 24 Eylül’de Şefika Kutluer ile Fransız Le Mans Senfoni Orkestrası’nın birlikte seslendirecekleri açılış konseriyle başlayacak.

-“ANKARA’DA YAŞAMAKTAN ÇOK MUTLUYUM. ESKİYE GÖRE ÇOK YEŞİLLENDİ, PARKLAR ÇOĞALDI”

Ankara'da doğduğunu, çocukluğunun Cebeci’de geçtiğini anlatan sanatçı Kutluer, “Ankaralı olmakla gurur duyuyorum. Burası Anadolu’nun göbeği ve ben Anadolu çocuğu olmanın çok büyük bir ayrıcalık olduğuna inanıyorum. Bu toprakların tarihsel zenginliği dünyanın hiçbir yerinde yok. Kültür Türkiye’ye Ankara’dan yayıldı. Böyle festivaller çok önemli. Ankara seyircisi çok bilinçlidir, seçicidir, kaliteli programlara mutlaka katılır” dedi.
Tüm dünyayı gezdiğini ama Ankara dışında hiçbir kentte yaşamayı düşünmediğini belirten Kutluer, “Ankara’da yaşamaktan çok mutluyum. Eskiye göre çok yeşillendi, parklar çoğaldı. Altınpark’ta eşimle dolaşmayı çok seviyorum” diye duygularını dile getirdi. 

-“ÜNLÜ MÜZİSYENLER ANKARA YEMEKLERİNE BAYILDI”
Bugüne kadar dünyada edindiği müzik çevresinin  avantajlarını kullanıp en kaliteli orkestraları Ankara seyircisiyle buluşturmak ve kalite çıtasını yükseltmek istediğini ifade eden Şefika Kutluer, “Bunu kendime Ankara’da doğan bir sanatçı olarak görev addettim” dedi.
Geçen yıl Ankara’ya gelen yabancı müzisyenlerin; gerçekten çok mutlu olduklarını, seyircinin tutkusu ve sanatçıyla bütünleşmesinin onları çok etkilediğini, başka hiçbir yerde bulamayacakları bir Türk misafirperverliğini Başkent Ankara’da yaşadıklarını her yerde anlattıklarını gururla açıklayan sanatçı Şefika Kutluer, “Ankara yemeklerine ve bizim yemek kültürümüze de bayıldılar” dedi. 

-4 EKİM’DE “SOMALİ’YE YARDIM KONSERİ”…
Ankaralı sanatseverlerin dünyaca tanınmış birçok klasik müzik sanatçısıyla ilk kez buluşacağı uluslararası Şefika Kutluer Festivali’nde 27 Ekim tarihine kadar 7 görkemli konser verilecek.
Türkiye’nin Doğu ile Batı arasında köprü olma özelliğinin festivale “Doğu Batı ile Buluşuyor” ana temasıyla yansıdığını belirten Başkentli sanatçı Kutluer; 30 Eylül’deki konserde Mevlana’nın doğum günü anısına 3. Murad’ın “Uyan Ey Gözlerim”  ilahisini seslendireceklerini, 4 Ekim’de ise Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle Rusya’dan gelen Kremlin Oda Orkestrası’yla muhteşem bir konser vereceklerini ve tüm gelirin Somali’ye gönderileceğini vurguladı.
Festivalle ilgili bilgilere Hata! Köprü başvurusu geçerli değil. web adresinden de ulaşılabiliyor.
Etiketler : Şefika, Kutluer, festivali, yarın, başlıyor,Not: Sitemizdeki haberler belediyelerin kendi haberleridir sitemizin hiçbir sorumluluğu yoktur.

Bu Haber Toplam 1774 Defa Okunmuştur

Yorum Ekle Arkadaşına Gönder Yazdır Yukarı
 
  Yazarlarımız

Osman ÖZSOY
Kılıçdaroğlu'na neden Kemal adı verildi?

Yavuz SUBAŞI
GERİ DÖNÜŞÜM;GERİ KAZANIM… Kullandığımız çeşitl

Senai DEMİRCİ
Patlamaya utanan bomba...

Abdurrahman Dilipak
SP’de ortalık toz duman. Tartışmaları

Nurullah Aydın
TÜRK MİlLETİ’NİN YİĞİTLERİ VE HAİNLERİ

   Diğer Yazarlar

ÇOK OKUNANLAR

 
   

 Kullanıcı
 Parola
  Yeni Üye Şifremi Unuttum
 

Sponsor Bağlantılar Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı
İlkelerimiz | Yasal Uyarı

 :: Ana Sayfa :: Editöre Gönder :: Günün Haberleri :: İletişim

 

Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
© 2008-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Merkezi: +90 0212 667 66 66  |  Faks: +90 0212 667 66 66  |  Destek: info@belediyebulteni.com
Sayfa Üretimi: 0.2235  | Teknik Destek: info@belediyebulteni.com
Online: 9 Bugün: 296 Toplam: 1,846,181
Haberler artık Outlook'ta