Arama :

 
 
Günün Haberleri Firma Rehberi Ana Sayfam Yap Sitene Ekle İletişim Künye

25 Haziran 2019 Salı 06:07    

 

 
 
 
Somali'de çekilen fotoğraflar sergileniyor.

 Reklam
Somali'de insan olmak sergisi
11 Eylül 2011 Pazar 01:06
Somali'de çekilen fotoğraflar sergileniyor.
 

ANADOLU AJANSI MUHABİRLERİNİN ÇEKTİĞİ FOTOĞRAF VE VİDEOLARDAN OLUŞAN “SOMALİ’DE İNSAN OLMAK” SERGİSİ, ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN EV SAHİPLİĞİNDE METRO SANAT GALERİSİ’NDE AÇILDI
- SERGİNİN AÇILIŞINA, BAŞBAKAN YARDIMCISI ARINÇ, ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI GÖKÇEK VE ANADOLU AJANSI GENEL MÜDÜRÜ ÖZTÜRK KATILDI
- BAKAN ARINÇ: “DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞIMIZDAN ALDIĞIM BİLGİYE GÖRE SOMALİ İÇİN TOPLANAN YARDIM MİKTARI 490 MİLYON LİRAYI BULDU. ÖZEL KURULUŞLARIN TOPLADIKLARI HARİÇ”
BAŞKAN GÖKÇEK: “TÜRKİYE’DEKİ BÜTÜN HAYIRSEVERLERE BİR SEFER DAHA ŞÜKRANLARIMIZI SUNUYORUZ. BU İŞİN DEVAMLI OLMASI GEREKTİĞİNE İNANIYORUZ VE HEPİMİZ BU İŞİ BİR YERİNDEN TUTMAYA ÇALIŞIYORUZ”
Somali’de yaşanan dram, Anadolu Ajansı foto muhabirlerinin objektifinden yansıyan karelerle, Büyükşehir Belediyesi Metro Sanat Galerisi’nde sergilenmeye başlandı.
Kuraklık, susuzluk, açlık ve ölümle mücadele eden Somali’nin yaşadığı sıkıntıları dünyaya ilk ulaştıran basın kuruluşlarından biri olan Anadolu Ajansı muhabirlerinin hazırladığı fotoğraf ve videolardan oluşan sergi, Ankara Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde Metro Sanat Galerisi’nde açıldı.
“AA Objektifinden Somali’de İnsan Olmak” konulu serginin açılışına, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, A.A Genel Müdürü Kemal Öztürk ve Türk Kızılayı Başkanvekili Ahmet Lütfi Akar ile davetliler katıldı.
Açılış konuşmasını yapan Başbakan Yardımcısı Arınç, Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, Anadolu Ajansı’nın bizzat fotoğrafladığı Somali gerçeğinin sergisini açtıklarını belirterek, “Her gün binlerce insanın gelip geçtiği Metro Sanat Galerisi’nde bu fotoğrafları sergilemek bizim için bir görevdi. Anadolu Ajansımızın fedakar çalışanları Somali’ye ilk gidenler oldu. Şu anda da Somalideler” dedi. Kriz bölgelerinde, sıcak çatışma alanlarında görev yapan “fedakar, kahraman, çalışkan, hayatlarını ortaya koyarak haber peşinde koşan” Anadolu Ajansı çalışanlarını kutlayarak sözlerine devam eden Bakan Arınç, “Bu fotoğraflara bakabilmek çok zor. Bu kadar canlı çekilmiş, hayatın gerçeğini yakalamış böyle fotoğraf ve video izlemediniz” diyerek duygularını dile getirdi.
Somali’ye yapılan yardım miktarının 490 milyon lira olduğunu açıklayan Bakan Arınç, “Biz 500 milyon tahmin etmiştik. Milletimiz bizim ümitlerimizi boşa çıkarmadı. Buna özel yardım kuruluşları dahil değil” dedi.

- BAŞKAN GÖKÇEK: “YARDIMIN DEVAMLI OLMASI GEREKTİĞİNE İNANIYORUZ”
Açılışa ev sahipliği yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek de Türkiye’nin bütün dünyaya örnek bir yardım kampanyası düzenlediğine dikkat çekerek, “Bana göre Türkiye yardım kampanyalarının en büyüğünü ve dünya çapında bir ilkini gerçekleştirdi. Somali’yle ilgili insanın yüreğini sızlatan fotoğrafları birlikte göreceğiz. Anadolu Ajansı aslında bu sergiyle Somali’ye yardım konusunda çok ciddi adım atmış oldu” diye konuştu.
Somali’ye yönelik düzenlenen kampanyayla Türkiye’nin dünyaya yardım konusunda neler yapılabileceğini ve yardımın nasıl teşvik edilebileceğini net olarak gösterdiğini vurgulayan Başkan Gökçek, yarım milyon lirayı bulan yardım miktarının memnuniyet verici olduğunu kaydetti. Yardımseverlere teşekkür ve şükranlarını ileten Başkan Gökçek, şunları söyledi:
“Bu işin devamlı olması gerektiğine inanıyoruz ve hepimiz bu işi bir yerinden tutmaya çalışıyoruz. Biz de Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak elimizden gelen yardımı Kızılayımız ve Diyanet İşleri Başkanlığı ile birlikte yapmaya çalıştık. Uçaklarla ve gemilerle devamlı olarak gıda yardımı gönderiyoruz. Ayrıca ekmek fırını gönderdik, bir daha göndereceğiz. Onun ötesinde aşevlerinin inşallah devamı geliyor. Bir yıl süreyle aralıksız olarak bu yardımlara devam edeceğiz.”
Hiçbir ülkenin böyle bir duruma düşmemesi dileğini ileten Başkan Gökçek, “İnsanlarımızı hayra teşvik edecek olan bu sergi münasebetiyle de Anadolu Ajansı’na, bu fotoğrafları ve videoları çeken muhabir arkadaşlarıma da teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

- “YAŞANAN DRAMI ANADOLU AJANSI DÜNYAYA DUYURDU”
Serginin bir başka ev sahibi, Anadalu Ajansı Genel Müdürü Kemal Öztürk ise konuşmasında Somali’de yaşanan drama ilk tanıklık eden kurum olduklarına vurgu yaparak başladı. Anadolu Ajansı’nın felaket bölgesine ilk giden basın kuruluşlarından biri olduğunu dile getiren Öztürk, zor şartlar altında çalışmaya başlayan muhabir ve foto muhabirlerin, yaşanan dramı ve yardımları tüm dünyaya duyurduğunu belirtti. Öztürk, Anadolu Ajansı’nın etkinliğini artırarak, dünya ölçeğinde bir ajans olma yolunda ilerlediğini de kaydetti.
Somali’de yaşanan siyasi, ekonomik, güvenlik ve sosyal sorunları aktaran Somali’nin Ankara Büyükelçisi Nurşah Muhammed de yardım kampanyası düzenleyerek, zor günlerinde kendilerine destek olan tüm hayırseverlere teşekkürlerini iletti.

- SERGİ 10 GÜN ZİYARETE AÇIK
Açılış konuşmalarının ardından Bakan Arınç, Başkan Gökçek ve AA Genel Müdürü Öztürk, sergiyi gezerek, bilgi aldılar.
Metro Sanat Galerisi’ndeki sergi 10 gün süreyle Başkentlilerin ziyaretine açık kalacak. Somali’ye yardım göndermek isteyen Başkentliler ise sergi alanında bulunan Kızılay standına bağışta bulunabilecekler.
Etiketler : Somali'de, insan, olmak, sergisi,Not: Sitemizdeki haberler belediyelerin kendi haberleridir sitemizin hiçbir sorumluluğu yoktur.

Bu Haber Toplam 2044 Defa Okunmuştur

Yorum Ekle Arkadaşına Gönder Yazdır Yukarı
 
  Yazarlarımız

Osman ÖZSOY
Kılıçdaroğlu'na neden Kemal adı verildi?

Yavuz SUBAŞI
GERİ DÖNÜŞÜM;GERİ KAZANIM… Kullandığımız çeşitl

Senai DEMİRCİ
Patlamaya utanan bomba...

Abdurrahman Dilipak
SP’de ortalık toz duman. Tartışmaları

Nurullah Aydın
TÜRK MİlLETİ’NİN YİĞİTLERİ VE HAİNLERİ

   Diğer Yazarlar

ÇOK OKUNANLAR

 
   

 Kullanıcı
 Parola
  Yeni Üye Şifremi Unuttum
 

Sponsor Bağlantılar Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı
İlkelerimiz | Yasal Uyarı

 :: Ana Sayfa :: Editöre Gönder :: Günün Haberleri :: İletişim

 

Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
© 2008-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Merkezi: +90 0212 667 66 66  |  Faks: +90 0212 667 66 66  |  Destek: info@belediyebulteni.com
Sayfa Üretimi: 0.2230  | Teknik Destek: info@belediyebulteni.com
Online: 11 Bugün: 319 Toplam: 1,846,204
Haberler artık Outlook'ta