Arama :

 
 
Günün Haberleri Firma Rehberi Ana Sayfam Yap Sitene Ekle İletişim Künye

21 Nisan 2019 Pazar 10:50    

 

 
 
 
Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, teşvik sisteminin bölgesel.

 Reklam
TEŞVİKSİZ OLMUYOR
15 Ocak 2009 Perşembe 09:20
Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, teşvik sisteminin bölgesel.
 

Teşviksiz Olmuyor…

 

Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, teşvik sisteminin bölgesel, sektörel ve proje bazlı uygulanacağını belirterek, "Gelmiş olduğumuz noktada sektörel, bölgesel ve proje bazlı yeni teşvik sistemimizi umut ediyorum en geç bu ay sonuna kadar, süresi geçmeden TBMM'de geçirecek bir çalışmayı da inşallah önümüzdeki birkaç gün içinde gerçekleştirmiş olacağız" dedi.

 

 

KOBİ’LERE YOL HARİTASI

Bakan Çağlayan, KOBİ'lerin var olan sorunlarına karşı hükümet olarak gerekli çalışmaları yürüttüklerini, ancak KOBİ'lerin de değişim ve dönüşüm sürecine istekli olması gerektiğini söyledi. Çağlayan, gerekirse 3-5 firmanın biraraya gelerek güçlerini birleştireceği bir yapının oluşturulması gerektiğini vurguladı.

KOSGEB KREDİSİ

SSK ve vergi borcu olanların KOSGEB kredilerinden faydalanmaları için yeni bir çalışma yaptıklarını vurgulayan Çağlayan, "Bugün itibariyle gerek SSK, gerekse vergi konusunda borcu olup KOSGEB kredisinden faydalanamayanlar, mahsuplaşma imkanı ve yeniden yapılanmayla beraber artık KOSGEB kredilerine rahatlıkla erişebilecekler" şeklinde konuştu.

TEŞVİK SİSTEMİ

Teşvik sisteminde kıt kaynakların en iyi ve verimli şekilde kullanılmasını temin edecek olan Girişimci Bilgi Sistemi'ne sahip olduklarını kaydeden Çağlayan, "Gelmiş olduğumuz noktada sektörel, bölgesel ve proje bazlı yeni teşvik sistemimizi umut ediyorum en geç bu ay sonuna kadar, süresi geçmeden TBMM'de geçirecek bir çalışmayı da inşallah önümüzdeki birkaç gün içinde gerçekleştirmiş olacağız" ifadesini kullandı.

İL BAZLI TEŞVİK YOK

Teşvik sisteminin il bazında yapılacağına ilişkin yorumları değerlendiren Çağlayan,: "Bunlar doğru değil. Şu anda gelmiş olduğumuz nokta bölgesel, sektörel ve proje bazlı teşvik sisteminin uygulanmasıdır. Son noktadaki çalışmalarımızı Sayın Başbakanımıza arz ettikten sonra konuyla ilgili son şekli sizlerle beraber değerlendiririz. Sektörel, bölgesel ve proje bazlı bir teşvik sistemini inşallah bu yıl itibariyle hayata geçirmiş olacağız. "

TESK UZATMA İSTEDİ

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken de  kalkınmada öncelikli yöreler için çıkarılan ve 31 Aralık 2008 tarihini itibariyle sona eren 5084 sayılı Teşvik Yasası'nda uzatmaya gidilmesi gerektiğini söyledi.

İŞVEREN MALİYETİ

Teşvik Yasası'nın işverenlerin istihdam maliyetlerini düşürmede önemli bir katkı sağladığının önemine işaret eden Palandöken, "İşverenler 2009 Ocak ayının Muhtasar ve SGK primini ödedikleri Şubat ayında, istihdam maliyetlerinin ne kadar arttığını daha iyi görebileceklerdir. Teşvik Yasası'nın sona ermesi yasanın uygulandığı illerin ekonomisin olumsuz etkileyecektir.”dedi.

TEŞVİK 2011’E KADAR UZATILMALI

Palandöken, Kalkınmada öncelikli yöreler için ekonomik krizi en az zayiatla atlatmak için bu yasanın uygulanma süresinin 2010 yılının sonuna kadar uzatılması ve yasa kapsamına, ekonomik krizden en fazla zarar gören esnaf ve sanatkarlarımız da dahil edilmesi gerektiğini kaydederek, “ Aksi takdirde kalkınmada öncelikli yörelerde ekonomik krizin etkisi çok daha derinden hissedilecektir" şeklinde konuştu.

 Kaynak: Erzurum Gazetesi
Etiketler : TEŞVİKSİZ, OLMUYOR,Not: Sitemizdeki haberler belediyelerin kendi haberleridir sitemizin hiçbir sorumluluğu yoktur.

Bu Haber Toplam 1837 Defa Okunmuştur

Yorum Ekle Arkadaşına Gönder Yazdır Yukarı
 
  Yazarlarımız

Osman ÖZSOY
Kılıçdaroğlu'na neden Kemal adı verildi?

Yavuz SUBAŞI
GERİ DÖNÜŞÜM;GERİ KAZANIM… Kullandığımız çeşitl

Senai DEMİRCİ
Patlamaya utanan bomba...

Abdurrahman Dilipak
SP’de ortalık toz duman. Tartışmaları

Nurullah Aydın
TÜRK MİlLETİ’NİN YİĞİTLERİ VE HAİNLERİ

   Diğer Yazarlar

ÇOK OKUNANLAR

 
   

 Kullanıcı
 Parola
  Yeni Üye Şifremi Unuttum
 

Sponsor Bağlantılar Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı
İlkelerimiz | Yasal Uyarı

 :: Ana Sayfa :: Editöre Gönder :: Günün Haberleri :: İletişim

 

Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
© 2008-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Merkezi: +90 0212 667 66 66  |  Faks: +90 0212 667 66 66  |  Destek: info@belediyebulteni.com
Sayfa Üretimi: 0.2785  | Teknik Destek: info@belediyebulteni.com
Online: 12 Bugün: 399 Toplam: 1,806,223
Haberler artık Outlook'ta