Arama :

 
 
Günün Haberleri Firma Rehberi Ana Sayfam Yap Sitene Ekle İletişim Künye

24 Haziran 2019 Pazartesi 22:24    

 

 
 
 
Büyükşehir’in “Cumartesi törenleri” devam ediyor

 Reklam
Torbalı'da açılış Cumartesi günü
24 Kasım 2011 Perşembe 15:07
Büyükşehir’in “Cumartesi törenleri” devam ediyor
 

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Torbalı’da 13.5 milyon liraya mal olacak 146 kilometrelik yeni kanal yatırımının temelini Cumartesi günü atıyor. Törende Başkan Kocaoğlu’nun önemli açıklamalar yapması bekleniyor.

Büyükşehir Belediyesi’ne düzenlenen operasyonun ardından İzmirliler’e seslenerek, “Yılgınlığa, küskünlüğe, moral bozukluğuna yer yok. Aynı inanç, istek ve şevkle geceli gündüzlü çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz” diyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, her hafta sonu düzenlediği yatırım turuna “ara vermeden devam” kararı aldı. Başkan Kocaoğlu, bu kez 26 Kasım Cumartesi günü Torbalı’da düzenlenecek törenle 146 kilometrelik yeni kanalizasyon şebekesinin temelini atacak. 13.5 milyon liraya mal olacak bu yatırımla Torbalı merkez, Pancar, Yeni Bulgurca, Alpkent, Ertuğrul, Tepeköy ve Muratbey mahalleleri sağlıklı kanal alt yapısına kavuşacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi,

Torbalı’nın 211 kilometrelik içme suyu şebekesini de yenilemişti.

Torbalı’da altyapı devrimi

İzmir’in sınırlarına dahil olan yerleşim yerlerinde, yıllardır arıtılmadan derelere, körfeze, denize akan ve büyük bir çevre sorununa yol açan evsel atıklar için arıtma tesisleri kuran İzmir Büyükşehir Belediyesi, bu sistemin sağlıklı çalışması için yerleşim yerlerinin alt yapısını da adeta baştan yarattı. Büyükşehir son olarak Torbalı’nın merkez mahalleleri olan Torbalı, Alpkent, Ertuğrul, Tepeköy ve Muratbey’e 105 kilometre uzunluğunda sağlıklı kanal alt yapısı götürecek. 2013 yılı Haziran ayında tamamlanacak yatırımın tutarı 10 milyon 435 bin lira olacak.

Evsel atıkları toplayarak arıtma tesislerine iletecek kilometrelerce uzunluktaki toplayıcı hattı devreye alan İzmir Büyükşehir Belediyesi, Torbalı’nın Pancar ve Yeni Bulgurca mahallelerine de iki ayrı hat birden kuracak. Bu kapsamda 3 milyon 123 bin liralık bedelle yeni kolektör hattı ve pompa istasyonu hayata geçirilecek. 41 kilometrelik toplayıcı hat Pancar ve Yeni Bulgurca ile atık su arıtma tesisi arasında döşenecek ve saniyede 31 litre debilik atık suyu arıtma tesisine iletecek. İlk olarak Yeni Bulgurca’da yapımına başlanacak olan hat, buradan Pancar’a gelecek ve toplanacak evsel atıklarla birlikte atık su arıtma tesisine gönderilecek. Yeni hat, 125 bin nüfuslu Torbalı ilçesinin çevre sorunlarına ciddi bir çözüm olacak. Bu çalışmalar da 2013 yılı Nisan ayında tamamlanacak.

 46.3 milyon liralık yatırım

Torbalı ilçesinin İzmir Büyükşehir Belediyesi sınırlarına dahil edilmesiyle birlikte ilçede yıllardır çözülemeyen sorunlar çözüme kavuştu. Torbalı ve Ayrancılar-Yazıbaşı ileri biyolojik atık su arıtma tesisleri kurularak, evsel atıkların arıtılması sağlandı. İlçede su sıkıntısını önlemek amacıyla 30 yeni su kuyusu açıldı.  Devam eden içme suyu ve kanal şebekesi yatırımları tamamlandığında İzmir Büyükşehir Belediyesi, ilçenin toplam 251 kilometrelik içme suyu ile 172 kilometrelik kanal şebekesini yenilemiş olacak. İlçede halen Tepeköy Mahallesi’ndeki kanal çalışmaları (2.5 km) tamamlanmak üzere. Subaşı Mahallesi kanalizasyon şebekesi (1.7) inşaatına önümüzdeki süreçte başlanacak. 2.2 milyon liralık yatırımla Subaşı, Naime, Kırbaş ve Tulum mahallelerine toplam 30 kilometre, Yazıbaşı ve Kuşçuburun mahallelerine ise 933 bin liralık yatırımla 10 kilometre uzunluğunda yeni içme suyu şebeke döşeme çalışmaları sürüyor. Devam eden yatırımların tutarı ise 18.3 milyon lira. Bu yatırımlar da tamamlandığında Büyükşehir, 2007-2011 yılları arasında ilçeye 46.3 milyon liralık yatırım yapmış olacak.
Etiketler : Torbalı'da, açılış, Cumartesi, günü,Not: Sitemizdeki haberler belediyelerin kendi haberleridir sitemizin hiçbir sorumluluğu yoktur.

Bu Haber Toplam 2837 Defa Okunmuştur

Yorum Ekle Arkadaşına Gönder Yazdır Yukarı
 
  Yazarlarımız

Osman ÖZSOY
Kılıçdaroğlu'na neden Kemal adı verildi?

Yavuz SUBAŞI
GERİ DÖNÜŞÜM;GERİ KAZANIM… Kullandığımız çeşitl

Senai DEMİRCİ
Patlamaya utanan bomba...

Abdurrahman Dilipak
SP’de ortalık toz duman. Tartışmaları

Nurullah Aydın
TÜRK MİlLETİ’NİN YİĞİTLERİ VE HAİNLERİ

   Diğer Yazarlar

ÇOK OKUNANLAR

 
   

 Kullanıcı
 Parola
  Yeni Üye Şifremi Unuttum
 

Sponsor Bağlantılar Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı
İlkelerimiz | Yasal Uyarı

 :: Ana Sayfa :: Editöre Gönder :: Günün Haberleri :: İletişim

 

Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
© 2008-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Merkezi: +90 0212 667 66 66  |  Faks: +90 0212 667 66 66  |  Destek: info@belediyebulteni.com
Sayfa Üretimi: 0.2234  | Teknik Destek: info@belediyebulteni.com
Online: 12 Bugün: 717 Toplam: 1,845,861
Haberler artık Outlook'ta