Arama :

 
 
Günün Haberleri Firma Rehberi Ana Sayfam Yap Sitene Ekle İletişim Künye

25 Mayıs 2019 Cumartesi 15:03    

 

 
 
 
Türkiye Partisi (TP) Mezitli İlçe Başkanı Hamit Karış, 46 gün sonra yapılacak olan refarandumda Türkiye Partisi ola

 Reklam
TP de evet diyecek
27 Temmuz 2010 Salı 15:45
Türkiye Partisi (TP) Mezitli İlçe Başkanı Hamit Karış, 46 gün sonra yapılacak olan refarandumda Türkiye Partisi olarak evet oyu kullanacaklarını ifade etti.
 

Türkiye Partisi (TP) Mezitli İlçe Başkanı Hamit Karış, Anayasa Mahkemesi'nin anayasa değişiklik paketini kısmi iptaline rağmen 12 Eylül'de yapılacak referandumda iktidara rağmen, 'evet' oyu kullanacaklarını söyleyerek şunları ifade etti; “Mesele ülkem ise, mesele demokrasi ise, mesele darbecilere bir hesap sorma fırsatı ise; Bizde Mezitli’de; 12 Eylül 2010 tarihinde yapılacak Anayasa değişikliği referandumunda oyumuz "evet" olacaktır. Belki, darbe anayasasının tümünü değişmiyor. Belki, darbeciler yargılanmıyor. Belki, Türkiye’nin demokrasi yolculuğunda kökten "sil baştan" yapıp, halkımızın hak ettiği demokratik ve ekonomik istikrarı sağlanmayacak. Ama referandumda "evet" demek suretiyle küçük de olsa demokrasiye giden yolda bir fırsatı yakalamış olacağız" görüşüne yer verdi.

Karış, "Gönlümüz daha köklü bir anayasa değişikliğinden yana. Referanduma sunulan anayasa değişikliği paketi de seçilmişlerin sivil bir anayasa değişimi için iyi niyetli bir gayret. Türkiye Partisi olarak 12 Eylül'de cunta anayasasının kalması için evet oyu kullanacağız. Cuntanın, askeri darbe sonrası hazırladığı anayasanın değişmesi için 30 yıl daha beklemek istemiyoruz. Bunun için referandumda evet diyoruz." diye konuştu.

 

Türkiye Partisi (TP) Mezitli İlçe Başkanı Hamit Karış, Anayasa değişikliğini değerlendirdiği açıklamasında, "1960 ihtilalinden sonra 1961 Anayasası, 1980 darbesi sonrası ise 1982 Anayasası ile millet egemenliğini nasıl kısıtladığını ve millet egemenliğinin önüne ne tür engellerin çıkarıldığını iyi görmek zorundayız. Türkiye Partisi olarak diğer muhalefet partileri gibi (CHP-MHP-BDP) yeni anayasa yapma niyetini en baştan itibaren istemeyiz diyerek engellemek yerine, neyi nasıl istediğimizi Türkiye'nin hukuk sistemi ve demokratik anlayışımız çerçevesinde ortaya koyuyoruz. Türkiye Partisi olarak başından beri söylediğimiz çözüm demokratik, sivil, köklü, kapsamlı ve topyekün bir anayasa yapmaktır. Anayasa Mahkemesi'nin kısmi olarak yaptığı iptallere rağmen, 12 Eylül'de yapılacak referandumda Türkiye Partisi olarak evet oyunu kullanacağız."

 

12 Eylül darbesinin ürünü olan mevcut Anayasa'nın 30 yıldır adeta ülkenin sırtına yapıştığını, bunun artık değişmesi gerektiğini kaydeden Karış, "Artık günümüzün koşulları, şartları 1980'lerdeki gibi değil. Değişim şarttır ve gereklilikten de ötedir." diye konuştu. 13 Eylül sabahı Türkiye'nin daha aydınlık bir güne uyanacağını kaydeden Hamit Karış, Anayasa değişikliği ile Türkiye'nin prangalarından, zincirlerinden kurtulmaya başlayacağını söyledi.
Etiketler : TP, de, evet, diyecek,Not: Sitemizdeki haberler belediyelerin kendi haberleridir sitemizin hiçbir sorumluluğu yoktur.

Bu Haber Toplam 1785 Defa Okunmuştur

Yorum Ekle Arkadaşına Gönder Yazdır Yukarı
 
  Yazarlarımız

Osman ÖZSOY
Kılıçdaroğlu'na neden Kemal adı verildi?

Yavuz SUBAŞI
GERİ DÖNÜŞÜM;GERİ KAZANIM… Kullandığımız çeşitl

Senai DEMİRCİ
Patlamaya utanan bomba...

Abdurrahman Dilipak
SP’de ortalık toz duman. Tartışmaları

Nurullah Aydın
TÜRK MİlLETİ’NİN YİĞİTLERİ VE HAİNLERİ

   Diğer Yazarlar

ÇOK OKUNANLAR

 
   

 Kullanıcı
 Parola
  Yeni Üye Şifremi Unuttum
 

Sponsor Bağlantılar Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı
İlkelerimiz | Yasal Uyarı

 :: Ana Sayfa :: Editöre Gönder :: Günün Haberleri :: İletişim

 

Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
© 2008-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Merkezi: +90 0212 667 66 66  |  Faks: +90 0212 667 66 66  |  Destek: info@belediyebulteni.com
Sayfa Üretimi: 0.2208  | Teknik Destek: info@belediyebulteni.com
Online: 16 Bugün: 516 Toplam: 1,823,429
Haberler artık Outlook'ta