Arama :

 
 
Günün Haberleri Firma Rehberi Ana Sayfam Yap Sitene Ekle İletişim Künye

24 Mayıs 2019 Cuma 22:56    

 

 
 
 
Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Ramazan Bayramı süresince vatandaşların mağdur olmaması için tü

 Reklam
Tüm birimler 24 saat görevde olacak
07 Eylül 2010 Salı 04:13
Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Ramazan Bayramı süresince vatandaşların mağdur olmaması için tüm önlemlerin alındığını bildirdi
 

Zabıta Müdürlüğü, İtfaiye Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü, Vedat Dalokay Hal Müdürlüğü, Merkez Otogar Müdürlüğü, Mezarlıklar Müdürlüğü, Otobüs İşletme Müdürlüğü ile ASKİ Genel Müdürlüğü’nün Ramazan Bayramı süresince 24 saat görev başında olacağını söyledi.

   Ramazan Bayramı süresince görev yapacak birimler ile irtibat telefonları şöyle

ZABITA DAİRE BAŞKANLIĞI :Müdürlüklere bağlı karakolların Ramazan Bayramı dolayısıyla çalışma saatleri :Merkez Karakolu 24 saat görevine devam edecektir. Yüreğir Otogar Karakolu 08.00-20.00 saatleri arasında görev yapacaktır. Merkez Otogar Karakolu, Ramazan Bayramı süresince 24 saat çalışmalarını sürdürecektir. Arife ve Ramazan Bayramı boyunca Belediyemize bağlı mezarlıklarda Zabıta ekiplerimizce gerekli tedbirler alınarak vatandaşların rahat bir şekilde ziyaret etmeleri sağlanacaktır.

MEZARLIKLAR MÜDÜRLÜĞÜ :Seyyar satıcılar, dilenciler ve su dağıtıcılarının mezarlık içerisine girişleri önlenecektir. Trafik sıkışıklığına meydan vermemek için özürlü, yaşlı ve hastaları taşıyan araçlar dışındakilerin mezarlık içerisine girmelerine engel olunacaktır. Vatandaşların can ve mal emniyetini sağlamak için mezarlıklarda yeterli sayıda emniyet, zabıta ve özel güvenlik elemanı görevlendirilecektir. Herhangi bir yangın ve kaza durumunda, anında müdahale edilmesi için İtfaiyeye bağlı ekiplere bildirilecektir. Sahte hoca operasyonu yapılarak Kuran-ı Kerim ve dua okumasını bilmeyenler mezarlık dışına çıkarılacaktır. Herhangi bir sağlık sorunu yaşanması durumunda Hızır Servise bildirilerek acil müdahale yapılması sağlanacaktır.

İTFAİYE DAİRE BAŞKANLIĞI :İtfaiye Daire Başkanlığı olarak 6 itfaiye istasyonu ve 211 personelimizle 24 saat görev esasına dayalı çalışmakta olup, Bayram nedeniyle personellerin izinleri kaldırılarak, araç ve gereçlerimizin bakımı yapılarak, gerekli tedbirler alınmıştır.

TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ :Yetki ve sorumluluk alanlarında olan yerler piknik ve mesire alanları, otogar ve hal bayram boyunca 24 saat temizlenecektir. Ayrıca İlçe Belediyelerine temizlik konusunda her türlü yardımda bulunulacaktır

VEDAT DALOKAY HAL MÜDÜRLÜĞÜ :Ramazan Bayramı’nın 1. 2. günü halden satış yapılmayacak, ancak ürün girişi devam edecektir. Bayramın 3. günü halde normal çalışma düzenine geçilecektir.

MERKEZ OTOGAR MÜDÜRLÜĞÜ :Ramazan Bayramı tatili dolayısıyla Merkez Otogar ve Yüreğir Otogarı’nda yaşanacak yoğunluk için gerekli önlemler alınacak, şehirler arası otobüslerin sefer sayıları arttırılarak vatandaşlarımızın seyahatlerini huzur içinde yapmaları sağlanacaktır. Bayram süresince; Otogar Polis Noktası, Zabıta Karakol Amirliği, Özel Güvenlik birimi sürekli görev yapacaktır. Ayrıca Emniyet Müdürlüğümüz ile koordineli olarak denetim ve kontrol çalışmaları sıklaştırılacaktır.

OTOBÜS İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ: Arife günü ve bayramın 1. günü vatandaşlarımızın mezarlık ziyaretlerini yapabilmeleri için Asri, Buruk, Kabasakal, Akkapı ve Küçükoba mezarlıklarına ek seferler konulacaktır. Arife günü ve bayram süresince seferler ücretsiz

Etiketler : Tüm, birimler, 24, saat, görevde, olacak,Not: Sitemizdeki haberler belediyelerin kendi haberleridir sitemizin hiçbir sorumluluğu yoktur.

Bu Haber Toplam 2455 Defa Okunmuştur

Yorum Ekle Arkadaşına Gönder Yazdır Yukarı
 
  Yazarlarımız

Osman ÖZSOY
Kılıçdaroğlu'na neden Kemal adı verildi?

Yavuz SUBAŞI
GERİ DÖNÜŞÜM;GERİ KAZANIM… Kullandığımız çeşitl

Senai DEMİRCİ
Patlamaya utanan bomba...

Abdurrahman Dilipak
SP’de ortalık toz duman. Tartışmaları

Nurullah Aydın
TÜRK MİlLETİ’NİN YİĞİTLERİ VE HAİNLERİ

   Diğer Yazarlar

ÇOK OKUNANLAR

 
   

 Kullanıcı
 Parola
  Yeni Üye Şifremi Unuttum
 

Sponsor Bağlantılar Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı
İlkelerimiz | Yasal Uyarı

 :: Ana Sayfa :: Editöre Gönder :: Günün Haberleri :: İletişim

 

Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
© 2008-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Merkezi: +90 0212 667 66 66  |  Faks: +90 0212 667 66 66  |  Destek: info@belediyebulteni.com
Sayfa Üretimi: 0.2202  | Teknik Destek: info@belediyebulteni.com
Online: 15 Bugün: 568 Toplam: 1,822,905
Haberler artık Outlook'ta