Arama :

 
 
Günün Haberleri Firma Rehberi Ana Sayfam Yap Sitene Ekle İletişim Künye

24 Haziran 2019 Pazartesi 15:22    

 

 
 
 
Bu yıl ikincisi düzenlenecek Antalya Televizyon Ödülleri’nin basın toplantısı AKM'de yapıldı.

 Reklam
TV'nin EN'leri seçiliyor
25 Nisan 2011 Pazartesi 14:04
Bu yıl ikincisi düzenlenecek Antalya Televizyon Ödülleri’nin basın toplantısı AKM'de yapıldı.
 

 Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, 2. Antalya Televizyon Ödülleri Jüri Başkanı Faruk Bayhan ve AKSAV Yönetim Kurulu üyelerinin katıldığı basın toplantısında ana jüri de açıklandı.


Türkiye’de televizyon endüstrisinin gelişimine, kaliteyi ödüllendirerek katkıda bulunmayı hedefleyen Antalya Televizyon Ödülleri’nin ikincisi 29 – 30 Nisan 2011 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.  

Beyazcamın ünlü, saygın ve önemli isimlerini Antalya’da buluşturacak 2. Antalya Televizyon Ödülleri’nin basın toplantısı, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı
Prof. Dr. Mustafa Akaydın ve Jüri Başkanı Faruk Bayhan’ın katılımıyla Antalya Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Başkan Mustafa Akaydın, Antalya Televizyon Ödülleri ile güvenilir, saygın ve kurumsal bir televizyon ödülü yaratmayı amaçladıklarını belirterek, televizyon yayıncılığının kalitesini artırmak ve nitelikli yapımların üretilmesini teşvik etmek hedefiyle yola çıktıklarını kaydetti.
Akaydın, 2. Antalya Televizyon Ödülleri ile ilgili hazırlık çalışmalarının 6 ay öncesinden başladığını belirterek, “Nitelikli televizyon yapımlarını ödüllendirerek toplum üzerinde çok ciddi bir etkisi olan ekranların daha kaliteli yapımlarla renklenmesi için yoğun emekler harcadık. Bu kapsamda çok titiz bir çalışmayla ön jüri ve ana jüri oluşturduk, Jürimizi tarafsızlık ilkesi ve en uygun Jüri kompozisyonu ile yapılandırdık” diye konuştu.

Jüri Başkanı Faruk Bayhan Antalya Televizyon Ödülleri’nin televizyon ürünlerinin tanıtılması, teşvik edilmesi konusunda çok yararlı olduğunu belirterek, televizyon camiası için önemli olduğunu ifade etti. Ortadoğu, Balkanlar, Türki Cumhuriyetleri, Macaristan, İtalya gibi ülkelerden Türk dizilerine yoğun talep olduğunu anlatan Bayhan, geçen yıl 200 milyon dolarlık dizi ihracı olduğunu kaydetti.

Saygın jüri, saygın ödül

Hedeflediği saygınlığı hem ön jüri hem de ana jüriyi oluştururken göz önünde bulunduran Antalya Televizyon Ödülleri’nin Ana Jüri Başkanlığını Türk televizyonculuğunun duayen isimlerinden Faruk Bayhan yapacak.

Ödül Yürütme Kurulu, jüriyi belirlerken TV endüstrisindeki farklı kulvarlardan saygın isimleri bir araya getirmeyi hedefledi. Bu kapsamda sektörde aktif olan kanal yöneticisi, yapımcı, yönetmen, senarist ve oyuncu başta olmak üzere, sektörü değerlendiren alanlarında uzman gazeteci ve akademisyenler jüriye dahil edildi.   Bu çok boyutlu jüri yapılanması ile TV formatlarının farklı bakışlarla ele alınarak en objektif sonuçların alınması amaçlandı.

Başkanlığını Faruk Bayhan’ın yapacağı jüride, Fatih Ediboğlu, Efe Önbilgin, Ziya Öztan, Berna Laçin, Nilgün Öneş, Hidayet Karaca, Mesut Yar, Memet Güler, Yüksel Aytuğ, Cafer Yiğitoğlu ve Cengiz Haydar Barut yer alacak. Jüri, 32 kategoride ödül dağıtacak.


Venüs Heykeli, sinemadan televizyona taşınıyor

Basın toplantısında 2.Antalya Televizyon Ödülleri’nin ödül heykeli de Başkan Akaydın tarafından tanıtıldı. Heykel sanatçısı Tufan Dağıstanlı tarafından tasarlanan ödül heykeli, Altın Portakal Film Festivali’nin simgesi Venüs heykelinin temel ruhunu içeriyor. Televizyonu simgeleyen beyaz cam kaide üzerinde yükselen gümüş heykel, sekiz katmandan oluşurken, televizyona, “yedinci sanat” sinemanın devamı olarak vurgu yapılıyor.

Ödül heykelleri, 30 Nisan 2011 tarihinde Antalya Mardan Palace’da düzenlenecek gecede sahiplerini bulacak.

Televizyon dünyasının onuru: Tekin Akmansoy
Her yıl Türk televizyon sektörüne önemli katkılarda bulunmuş, halkın takdirini ve beğenisini kazanmış, toplumsal sorumluluk bilinciyle görev yapan kişi veya kurumlara verilen onur ödülünün bu yılki sahibi ise Tekin Akmansoy olacak.
Türk televizyon tarihinin ilk dizisi olan ve dünyanın en uzun süren dizileri arasında ilk sıralarda yer alan “Kaynanalar” dizisinde Kayserili uyanık işadamı  “Nuri Kantar” tiplemesiyle büyük beğeni toplayan Tekin Akmansoy, meddah geleneğinin sürdürücülerinden olmakla da tanınıyor.
Tekin Akmansoy’a ödülünü, yine aynı dizide yıllarca birlikte rol alan “Döndü” karakteriyle Türk televizyon tarihinin unutulmaz karakterlerinden birine imza atan tiyatro sanatçısı Defne Yalnız sunacak.
“Küçük Osman”a özel ödül
2. Antalya Televizyon Ödülleri”nin adayları arasında yer alan “Öyle Bir Geçer Zaman Ki” dizisinde Küçük Osman”ı canlandıran Emir Berke Zincidi ise Jüri Özel Ödülü’ne değer görüldü. 1960’ların sonundan günümüze uzanan ve Akarsu ailesinin odağında bir dönemi ekrana taşıyan “Öyle Bir Geçer Zaman Ki”de olaylar Küçük Osman’ın gözünden izleyiciye aktarılıyor. Bu önemli rolü büyük bir başarıyla canlandıran küçük oyuncu, ilk bölümden itibaren televizyon izleyicisinin gönüllerine taht kurdu.

Türk televizyon tarihine ışık tutacak kitap

2. Antalya Televizyon Ödülleri, Türk televizyon tarihine ışık tutacak önemli bir çalışmaya da imza atıyor… Ali Can Sekmeç’in editörlüğünde iki ciltten oluşacak “Türk Televizyon Dizileri Tarihi” adlı kitap, kaynakça olarak alanında hazırlanmış ‘ilk olma’ özelliğini taşıyor. “1974-1995” tarihlerini ele alan kitabın ilk cildi ve gelecek yıl hazırlanacak “1996-2011” tarihlerini içerecek ikinci cildiyle, günümüze kadar ulaşacak değerli bir kaynak olacak.  

Türkiye’de televizyonculuk serüveninin kısa bir özetinin ardından 1974-1995 yılları arasında gerek resmi ve gerekse özel kanallar tarafından hazırlanmış, birden fazla bölümlü televizyon dizileri, genel olarak yapım yılları baz alınarak, eğer buna ulaşılamamışsa yayın tarihi baz alınarak alfabetik olarak sıralandı. Kitapta dizilerin ulaşılabilen tüm künye bilgileri ve konularının yanı sıra, dizilerden ve setlerden fotoğraflar da yer alıyor.


Beyaz camın unutulmaz kahramanları sergide buluşuyor

“Türk Televizyon Dizileri, 1974-1995” adlı kitap ile gün ışığına çıkacak olan fotoğraflar, “ Türk Televizyon Dizileri Tarihi “ adlı fotoğraf sergisiyle de Antalyalılarla buluşacak.

Ali Can Sekmeç’in arşivinden gerçekleştirilecek sergide, 57 fotoğraf sergilenecek. Bu fotoğrafların önemli bir bölümü ise ilk kez günışığına çıkan çok özel koleksiyonlardan oluşuyor.

Türk televizyon dizilerine nostaljik bir yolculuk yaptıracak sergi, 2. Antalya Televizyon Ödülleri’ne katılacak sanatçılarla birlikte, 30 Nisan Cumartesi günü saat 13.00’de Antalya Kültür Merkezi Fuayesi’nde açılacak. 


Ödül heyecanı sürpriz showlarla TNT’de canlı yayınlanacak

30 Nisan 2011 Cumartesi akşamı Mardan Palace’da yapılacak ödül töreninde, ödül heyecanı, sürpriz şov ve müzik performanslarıyla, ana iletişim sponsoru TNT ekranlarına taşınacak.

Müzikal tiyatro oyunculuğunun yanı sıra, dans, müzik ve sunuculuk performansları ile yer aldığı organizasyonlarda göz dolduran Demet Tuncer, aylarca süren bir çalışmanın ardından 2. Antalya Televizyon Ödülleri için, müzik ve show içerikli özel bir sunum hazırladı. Türkiye’de ilk kez “showgirl” kavramının içini dolduran sahne şovlarına imza atarak bu alana yeni bir bakış açısı kazandıran Demet Tuncer’e, bu özel gecede, sinemanın yanı sıra televizyonda da unutulmaz karakterlere imza atan usta oyuncu Oktay Kaynarca eşlik edecek.

Gecenin sürprizlerinden biri ise, 40 ayrı dilde şarkı söyleyen,  müzik performanslarını özel şovlarla süsleyen Zeliha Sunal… Sunal da, 2. Antalya Televizyon Ödülleri için hazırladığı özel performanslarıyla göz dolduracak.

Beyaz camın ünlüleri Antalya’da

2. Antalya Televizyon Ödülleri’nde Zafer Ergin, Çağla Kubat, Erdal Beşikçioğlu, Emre Altuğ, Çağla Şikel, Hande Subaşı, Hazal Kaya, Vahide Gördüm, Erdal Özyağcılar, Erkan Petekkaya, Ayça Bingöl, Emir Berke Zincidi, Rojda Demirer, Esra Dermancıoğlu, Ufuk Özkan, Altan Erkekl,i, Hasibe Eren, Hakan Yılmaz, Kenan İmirzalıoğlu, Barış Falay, Sinem Kobal, Hatice Şendil, Aslı Enver, Sarp Apak, Farah Zeynep Abdullah, Halit Ergenç, Okan Yalabık, Meryem Uzerli, Aras Bulut İynemli ve daha birçok ünlü oyuncu aramızda olacaktır.

 

Detaylı bilgi için:

Esin Tatlav
esin.tatlav@aksav.org.tr
T: 0212 297 60 32
M:0530 497 91 97

Yeliz Palak
T: 0212 297 60 32
M:0507 332 75 55
yeliz.palak@aksav.org.tr

 Ana İletişim Sponsoru


30 Nisan 2011 ’de yapılacak 2. Antalya Televizyon Ödülleri Töreni TNT’den canlı olarak yayınlanacak.

2. ANTALYA TELEVİZYON ÖDÜLLERİ ADAYLARI                                                                                                                               

Dramatik TV Yapımları


EN İYİ DRAMA DİZİSİ
Adını Feriha Koydum
Ezel
Fatmagül’ün Suçu Ne?
Muhteşem Yüzyıl
Öyle Bir Geçer Zaman Ki

EN İYİ GENÇLİK DİZİSİ  
Arka Sıradakiler
Deniz Yıldızı
Elde Var Hayat
Kavak Yelleri
Küçük Sırlar

EN İYİ POLİSİYE DİZİ
Arka Sokaklar
Behzat Ç.
Kızım Nerede?

EN İYİ DÖNEM DİZİSİ
Karadağlar
Muhteşem Yüzyıl
Türkan

EN İYİ KOMEDİ DİZİSİ
Geniş Aile
Kadınları Anlama Kılavuzu   
Yahşi Cazibe
Yerden Yüksek


DRAMA DİZİSİ EN İYİ YÖNETMEN
Hilal Saral- Fatmagül’ün Suçu Ne?
Serdar Akar- Behzat Ç.
Uluç Bayraktar- Ezel
Yağmur Taylan - Durul Taylan- Muhteşem Yüzyıl
Zeynep Günay Tan- Öyle Bir Geçer Zaman Ki

DRAMA DİZİSİ EN İYİ SENARYO
Coşkun Irmak- Öyle Bir Geçer Zaman Ki
Ercan Mehmet Erdem, Emrah Serbes- Behzat Ç.
Kerem Deren, Pınar Bulut - Ezel
Meral Okay- Muhteşem Yüzyıl
Oya Yüce- Türkan

DRAMA DİZİSİ EN İYİ KADIN OYUNCU
Ayça Bingöl- Öyle Bir Geçer Zaman Ki
Beren Saat- Fatmagül’ün Suçu Ne?
Hatice Şendil - Karadağlar   
Meryem Uzerli- Muhteşem Yüzyıl
Nebahat Çehre- Muhteşem Yüzyıl
Vahide Gördüm- Adını Feriha Koydum
  
DRAMA DİZİSİ EN İYİ ERKEK OYUNCU
Erdal Beşikçioğlu – Behzat Ç.
Erdal Özyağcılar- Karadağlar
Erkan Petekkaya- Öyle Bir Geçer Zaman Ki
Halit Ergenç- Muhteşem Yüzyıl
Kenan İmirzalıoğlu- Ezel
Okan Yalabık – Muhteşem Yüzyıl

DRAMA DİZİSİ EN İYİ YARDIMCI KADIN OYUNCU
Esra Dermancıoğlu- Fatmagül’ün Suçu Ne ?
Farah Zeynep Abdullah- Öyle Bir Geçer Zaman Ki
Filiz Ahmet- Muhteşem Yüzyıl
Hatice Aslan- Lale Devri
İpek Bilgin-Ezel

 

 

DRAMA DİZİSİ EN İYİ YARDIMCI ERKEK OYUNCU
Aras Bulut İynemli –Öyle Bir Geçer Zaman Ki
Barış Falay-Ezel
Bülent Seyran-Fatmagül’ün Suçu Ne?
Fatih Artman-Behzat Ç.
Metin Çekmez- Adını Feriha Koydum
 
KOMEDİ DİZİSİ EN İYİ YÖNETMEN
Bora Onur- Yahşi Cazibe
Ömer Uğur- Geniş Aile
Taner Akvardar- Yerden Yüksek

KOMEDİ DİZİSİ EN İYİ SENARYO
Cüneyt İnay - Geniş Aile
Gani Müjde - Yahşi Cazibe
Kamuran Süner, Cüneyt İnay - Yerden Yüksek
Mehmet Akif Turgut, Funda Çetin - Kadınları Anlama Kılavuzu

KOMEDİ DİZİSİ EN İYİ KADIN OYUNCU
Aslıhan Gürbüz- Yahşi Cazibe
Hasibe Eren- Yerden Yüksek
Rojda Demirer- Geniş Aile
Süeda Çil- Kadınları Anlama Kılavuzu

KOMEDİ DİZİSİ EN İYİ ERKEK OYUNCU
Alper Saldıran- Yerden Yüksek
Altan Erkekli- Yerden Yüksek
Hakan Yılmaz- Yahşi Cazibe
Ufuk Özkan- Geniş Aile

KOMEDİ DİZİSİ EN İYİ YARDIMCI KADIN OYUNCU
Ayça Işıldar- Kadınları Anlama Kılavuzu
Hande Katipoğlu Seyhun- Yahşi Cazibe
Tanju Tuncel- Geniş Aile
Toprak Sağlam-Yerden Yüksek

KOMEDİ DİZİSİ EN İYİ YARDIMCI ERKEK OYUNCU
Bülent Çolak- Geniş Aile
Enis Arıkan-Yerden Yüksek
Gökçe Özyol- Yahşi Cazibe

DİZİ FİLM EN İYİ GÖRÜNTÜ YÖNETMENİ   
Aydın Sarıoğlu-Muhteşem Yüzyıl
Ertunç Şenkay- Karadağlar
Hüseyin Tunç- Fatmagül’ün Suçu Ne?
Sedat Yücel- Öyle Bir Geçer Zaman Ki
Veysel Tekşahin-Ezel

DİZİ FİLM EN İYİ MÜZİK   
Fahir Atakoğlu, Soner Akalın, Aytekin Ataş- Muhteşem Yüzyıl
Kıraç- Karadağlar
Nail Yurtsever, Cem Tuncer- Öyle Bir Geçer Zaman Ki
Toygar Işıklı- Ezel
Toygar Işıklı- Fatmagül’ün Suçu Ne?

DİZİ FİLM EN İYİ SANAT YÖNETMENİ
Aynur Topalak – Ezel
Esra Oral- Adını Feriha Koydum
İbrahim İldem- Karadağlar
Murat Güney, Soydan Kuş-Öyle Bir Geçer Zaman Ki     
Nilüfer Giritlioğlu, Zafer Kanyılmaz- Muhteşem Yüzyıl

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Drama Dışı TV Yapımları

EN İYİ KÜLTÜR / SANAT PROGRAMI     
 Afiş- CNN TURK
Cinemania- KANAL D
Gece Gündüz- NTV
Hayat Gezince Güzel- CNN TURK
Yol Üstü lezzet Durakları – CNN TURK

EN İYİ KADIN PROGRAMI  
Arım Balım Peteğim- TNT
Deryanın Dünyası- KANALTÜRK
Ebruli –TV8
Gülben- TRT1
Sabahın Sedası- SHOW TV

EN İYİ SAĞLIK PROGRAMI   
Check –Up- CNN TURK
Doktorum- KANAL D
Ender Saraç’la Sağlıklı Yaşam- TNT
Her Şeyin Başı Sağlık- KANAL 7
HT Sağlık- HABERTURK

EN İYİ SPOR PROGRAMI   
 %100 Futbol- NTV
Bizim Stadyum-TV8
Her Şey Futbol- TV8
Son Kale- KANALTÜRK
Telegol- KANALTÜRK


EN İYİ TALK SHOW VE MÜZİK-EĞLENCE PROGRAMI  
Beyaz Show- KANAL D
Fazla Mesai- NTV
Gölgede Muhabbet – HABERTURK 
Neşeli Pazarlar – TV8
Saba Tümer’le Bu Gece- CNN TURK

 

EN İYİ KOMEDİ PROGRAMI
Çok Güzel Hareketler Bunlar- KANAL D
Hayrettin-STAR TV
Koca Kafalar ile Baba Haber Bülteni- KANAL D
Komedi Dükkanı – STAR TV

EN İYİ YARIŞMA PROGRAMI
Canlı Para- SHOW TV
Kelime Oyunu- BLOOMBERG HT
Kelimenin Gücü- ATV
Yetenek Sizsiniz- SHOW TV
Yok Böyle Dans- SHOW TV

EN İYİ MAGAZİN PROGRAMI
2. sayfa- KANALTÜRK
Dizi Tv- ATV
Magazin D- KANAL D
Pazar Sürprizi- SHOW TV
Süper Star Life- STAR TV

EN İYİ HABER / TARTIŞMA PROGRAMI   
32. Gün- KANAL D
5 N1K- CNNTURK
Arena-STAR TV
Gerçek Orada Bir Yerde- NTV
Siyaset Meydanı- SHOW TV

EN İYİ EKONOMİ / SEKTÖR PROGRAMI 
Bakış- CNNTURK
Ekonomi Notları-NTV
İş’te Gündem- CNN TURK
Kokpit- CNN TURK
Otomobil Sevdası- KANAL 24

EN İYİ ANA HABER BÜLTENİ SUNUCUSU
Ali Kırca-SHOW TV
Can Dündar- NTV
Mehmet Ali Birand- KANAL D
Nevşin Mengü- CNN TURK
Uğur Dündar- STAR TV

EN İYİ BELGESEL YAPIM 
Ali Adnan Başvekil “Bir İnsan Serüveni”- TRT
Güzel Oyun – KANAL 24
Portreler – CINE 5
Trakya’nın Kara Günleri- IZTV
Yeşil Doğa- CNN TURK
Etiketler : TV'nin, EN'leri, seçiliyor,Not: Sitemizdeki haberler belediyelerin kendi haberleridir sitemizin hiçbir sorumluluğu yoktur.

Bu Haber Toplam 2271 Defa Okunmuştur

Yorum Ekle Arkadaşına Gönder Yazdır Yukarı
 
  Yazarlarımız

Osman ÖZSOY
Kılıçdaroğlu'na neden Kemal adı verildi?

Yavuz SUBAŞI
GERİ DÖNÜŞÜM;GERİ KAZANIM… Kullandığımız çeşitl

Senai DEMİRCİ
Patlamaya utanan bomba...

Abdurrahman Dilipak
SP’de ortalık toz duman. Tartışmaları

Nurullah Aydın
TÜRK MİlLETİ’NİN YİĞİTLERİ VE HAİNLERİ

   Diğer Yazarlar

ÇOK OKUNANLAR

 
   

 Kullanıcı
 Parola
  Yeni Üye Şifremi Unuttum
 

Sponsor Bağlantılar Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı
İlkelerimiz | Yasal Uyarı

 :: Ana Sayfa :: Editöre Gönder :: Günün Haberleri :: İletişim

 

Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
© 2008-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Merkezi: +90 0212 667 66 66  |  Faks: +90 0212 667 66 66  |  Destek: info@belediyebulteni.com
Sayfa Üretimi: 0.2357  | Teknik Destek: info@belediyebulteni.com
Online: 10 Bugün: 588 Toplam: 1,845,732
Haberler artık Outlook'ta