Arama :

 
 
Günün Haberleri Firma Rehberi Ana Sayfam Yap Sitene Ekle İletişim Künye

26 Mayıs 2019 Pazar 03:52    

 

 
 
 
Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 70'inci yıldönümü.

 Reklam
Ulu Önder MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
10 Kasım 2008 Pazartesi 11:00
Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 70'inci yıldönümü.
 

 Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 70'inci yıldönümü. Liderler, yayınladıkları mesajlarda; büyük önderi saygı, şükran ve özlemle andılar.

 

 

 

CUMHURBAŞKANI GÜL  MESAJ YAYIMLADI

Gül: "Hedef, Atatürk'ün Öngördüğü Muassır Medeniyet Seviyesini Geçmektir"

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül mesajında, Atatürk'ün öncülüğünde hayata geçirilen inkılap ve reformların, demokratik, hür ve müreffeh Türkiye'nin temellerini atarak büyük bir modernleşme sürecini başlattığını belirtti.

Gül, şöyle dedi:"Cumhuriyet'in kuruluşuyla belirlenen ideallere ulaşma bağlamında temel hedefimiz, ülkemizin Atatürk'ün öngördüğü muassır medeniyetler seviyesini geçmesini sağlamaktır. Bu hedefe doğru yürürken, Türkiye'nin birlik ve beraberlik içinde gelişmesi, büyümesi, modernleşme sürecinin devam etmesi elzemdir."

Gül mesajının son bölümünde: “Cumhuriyetimizin kurucusu, milletimizin unutulmaz lideri, büyük komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, O'nun şahsında dava ve silah arkadaşlarını, istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını bir kez daha sevgi, saygı, rahmet ve şükranla anıyorum.'' dedi.

"İLKE VE DEVRİMLERİ YOL GÖSTERMEYE DEVAM EDECEK"

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Köksal Toptan, Meclis'in bugün de ilk günkü heyecan ve kararlılık içinde cumhuriyete sahip çıkarak yoluna devam ettiğini bildirdi.

Toptan mesajında şöyle dedi:"10 Kasım, Türk milleti için büyük bir kurtarıcısını anma günü olduğu kadar sahip olduklarının değerini bilerek cumhuriyetin erdemlerine sadakatini ve Atatürk'ün ideallerini gerçekleştirme konusundaki kararlılığını gösterme günüdür."

TBMM Başkanı Toptan mesajında: “O'nun ilke ve devrimleri her zaman büyük milletimize güç vermeye ve yol göstermeye devam edecektir. 10 Kasım, Türk milleti için büyük bir kurtarıcısını anma günü olduğu kadar sahip olduklarının değerini bilerek Cumhuriyet'in erdemlerine sadakatini ve Atatürk'ün ideallerini gerçekleştirme konusundaki kararlılığını gösterme günüdür.

     Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün yakın silah arkadaşlarıyla beraber kurduğu ve ilk başkanlığını yaptığı Meclisimiz, bugün de ilk günkü heyecan ve kararlılık içinde cumhuriyetimize sahip çıkarak yoluna devam etmektedir.

     Bu duygu ve düşüncelerle milletimizin gönlünde ölümsüzleşen ilk Meclis Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Mustafa Kemal Atatürk'ü bir kez daha rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, tüm vatandaşlarımıza selamlarımı iletiyorum.'' dedi.

"CUMHURİYETİN İDEALİ MİLLETİ VATANDAŞLIK TEMELİNDE BİRLEŞTİRMEK"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, cumhuriyetin en büyük idealinin, "İnancı, etnik kökeni, yaşam biçimi ne olursa olsun milletin bütün fertlerini vatandaşlık temelinde birleştirmek olduğunu" vurguladı.

Erdoğan; "Büyük bir öz güvenle bir kez daha diyoruz ki Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 'büyük eserim' dediği, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti altında, milletimiz birlik içinde özgür ve müreffeh olarak ilelebet yaşayacaktır." dedi.

Başbakan Erdoğan yayımladığı mesajda: “ Büyük bir öz güvenle bir kez daha diyoruz ki Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 'büyük eserim' dediği, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti altında milletimiz birlik içinde özgür ve müreffeh olarak ilelebet yaşayacaktır. O'nun gösterdiği muasır medeniyetleri aşma hedefine doğru milletimizin her bir ferdine en ileri hayat standartlarını sağlamak için büyük bir seferberlik içindeyiz.

     Türkiye, bugün Cumhuriyetimizin kuruluş idealine uygun olarak özgür ve müreffeh dünyanın güçlü bir ülkesi, medeni milletler camiasının saygın bir üyesi haline gelmiştir.

     Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Cumhuriyet değerlerimizi her türlü siyasi ve toplumsal tartışmanın üzerinde tutmaya devam edeceğiz. Bana göre, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete uğurladığımız bugünü, O'nun mücadele heyecanını yaşayarak, fikirlerini çok daha iyi anlamaya çalışarak geçirmek en doğru anma biçimi olacaktır. Bugün, O'nun gösterdiği çağdaşlaşma hedeflerine her zamankinden daha yakın olduğumuza inanıyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü aramızdan ayrılışının 70. yıl dönümünde rahmetle, şükranla anıyorum.'' dedi.

"ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE SİSTEMİ EN BÜYÜK İTİCİ GÜÇ"

Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ da, Atatürkçü düşünce sisteminin, Türkiye Cumhuriyeti'ni ülkesi ve ulusuyla sonsuza dek bölünmez bir bütün olarak yaşatacak en büyük itici güç olduğunu söyledi.

Orgeneral Başbuğ, "Ebedi Başkomutanımız Atatürk, düşüncelerde ve gönüllerde filizlenen ülkünle, ilke ve devrimlerinle aydınlattığın uygarlık yolunda kararlı ilerleyişimizi sürdüreceğimize manevi huzurunda bir kez daha söz veriyoruz" dedi

 
Etiketler : Ulu, Önder, MUSTAFA, KEMAL, ATATÜRK,Not: Sitemizdeki haberler belediyelerin kendi haberleridir sitemizin hiçbir sorumluluğu yoktur.

Bu Haber Toplam 1988 Defa Okunmuştur

Yorum Ekle Arkadaşına Gönder Yazdır Yukarı
 
  Yazarlarımız

Osman ÖZSOY
Kılıçdaroğlu'na neden Kemal adı verildi?

Yavuz SUBAŞI
GERİ DÖNÜŞÜM;GERİ KAZANIM… Kullandığımız çeşitl

Senai DEMİRCİ
Patlamaya utanan bomba...

Abdurrahman Dilipak
SP’de ortalık toz duman. Tartışmaları

Nurullah Aydın
TÜRK MİlLETİ’NİN YİĞİTLERİ VE HAİNLERİ

   Diğer Yazarlar

ÇOK OKUNANLAR

 
   

 Kullanıcı
 Parola
  Yeni Üye Şifremi Unuttum
 

Sponsor Bağlantılar Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı
İlkelerimiz | Yasal Uyarı

 :: Ana Sayfa :: Editöre Gönder :: Günün Haberleri :: İletişim

 

Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
© 2008-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Merkezi: +90 0212 667 66 66  |  Faks: +90 0212 667 66 66  |  Destek: info@belediyebulteni.com
Sayfa Üretimi: 0.2201  | Teknik Destek: info@belediyebulteni.com
Online: 15 Bugün: 320 Toplam: 1,823,812
Haberler artık Outlook'ta