Arama :

 
 
Günün Haberleri Firma Rehberi Ana Sayfam Yap Sitene Ekle İletişim Künye

25 Mayıs 2019 Cumartesi 18:02    

 

 
 
 
Büyükşehir Belediyesi vatandaşa yangına karşı eğitim verdi

 Reklam
Vatandaş yangına karşı uyarıldı
05 Temmuz 2011 Salı 10:54
Büyükşehir Belediyesi vatandaşa yangına karşı eğitim verdi
 

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, yangınla mücadele konusunda vatandaşların bilinç düzeylerinin arttırılması için teorik ve pratik bilgiler veriyor.

 

İtfaiye Daire Başkanı Mustafa Karakuş yaptığı açıklamada; “Bilindiği üzere, şehrimizin nüfusu her geçen gün artmakta ve buna paralelde sanayi ile birlikte teknolojide gelişmektedir. Bu etkenleri göz önüne alırsak yangın riski devamlı artmakta olup, bu yangınlara mücadele etmek ve yangın riskini en az seviyeye indirmek içinde çok iyi İtfaiye teşkilatının olmasının yanı sıra, yangınlara karşı alınacak önlem ve tedbirler hakkında halkın bilinçlendirilmesi kamu ve kuruluşları ile özel işyerlerinde çalışan personelin tatbiki ve nazari eğitilmesi, meydana gelebilecek yangınlarda can ve mal kaybını asgari hadde indirilmesinde en önemli unsurlardır” dedi.

 

Karakuş, “Yangınlara zamanında müdahale etmek için Şehreküstü’deki Daire Başkanlığımız hariç, şehrimizin coğrafi ve sanayi durumuna göre Küsget, Karşıyaka, Cumhuriyet, Başpınar ve Karataş olmak üzere 5 ayrı bölgede grup teşkilatları faal durumdadır. Ayrıca 2011 yılında İbrahimli bölgesinde grup binası oluşturulması planlıyoruz. İtfaiye teşkilatımız meydana gelen Yangın Kurtarma ve Tabi Afetleri devamlı yakından takip etmekte ve bu tür olaylara zamanında, süratli ve etkili şekilde müdahale etmek için; yangıncı ve kurtarma personelimizin eğitimleri periyodik olarak yapılmaktadır” dedi.

 

Başlangıç Yangınlarına İlk Müdahale Konusunda 8032 Kişiye Uygulamalı Eğitim Verildi

 

‘Başlangıç yangınlarına ilk müdahalenin önemini anlatmak ve halkı bilinçlendirmek amacıyla, başta okullar olmak üzere kamu ve özel kuruluşlarda her yıl nazari ve tatbiki eğitimler verildiğini’ belirten İtfaiye Daire Başkanı Mustafa Karakuş, “Ayrıca bu yıl ev hanımlarına yönelik, yangınlara ilk müdahale ve ev kazaları eğitimi verilmiş olup eğitimler devam etmektedir. İtfaiye Eğitim Amirliğimizce 2010 yılında 8032 kişiye görsel ve tatbiki yangın eğitimi verdik” dedi.

 

Büyükşehir İtfaiyesi 2010 Yılında 2594 Yangına Müdahale Etti

 

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Ekipleri 2010 Ocak-Aralık döneminde toplam 2594 yangına müdahale etti.

 

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Mustafa Karakuş, “2010 Ocak 2010 Aralık tarihleri arasında; 575 Ev, 133 İşyeri, 63 Fabrika, 25 Resmi Kurum, 45 Baca ve Kalorifer Dairesi, 193 Araç, 13 Orman,  17 Trafo, 96 diğer yangınlar olmak üzere 1160 büyük ve küçük boyutta yangın olayı meydana gelmiştir. Ayrıca, 2010 Yılı içerisinde 2594 ilimizin muhtelif yerlerdeki arazi yangınlarına büyümeden müdahale edilerek, ekiplerimiz tarafından söndürülmüştür. Meydana gelen yangınların büyük bölümünün kibrit, sigara, ateş artıkları, çocukların ateşle oynaması, elektrik kontağı, LPG tüplerinin yanlış kullanılması, dikkatsizlik ve tedbirsizlikten kaynaklanmaktadır” diye ifade etti.
Etiketler : Vatandaş, yangına, karşı, uyarıldı,Not: Sitemizdeki haberler belediyelerin kendi haberleridir sitemizin hiçbir sorumluluğu yoktur.

Bu Haber Toplam 2250 Defa Okunmuştur

Yorum Ekle Arkadaşına Gönder Yazdır Yukarı
 
  Yazarlarımız

Osman ÖZSOY
Kılıçdaroğlu'na neden Kemal adı verildi?

Yavuz SUBAŞI
GERİ DÖNÜŞÜM;GERİ KAZANIM… Kullandığımız çeşitl

Senai DEMİRCİ
Patlamaya utanan bomba...

Abdurrahman Dilipak
SP’de ortalık toz duman. Tartışmaları

Nurullah Aydın
TÜRK MİlLETİ’NİN YİĞİTLERİ VE HAİNLERİ

   Diğer Yazarlar

ÇOK OKUNANLAR

 
   

 Kullanıcı
 Parola
  Yeni Üye Şifremi Unuttum
 

Sponsor Bağlantılar Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı
İlkelerimiz | Yasal Uyarı

 :: Ana Sayfa :: Editöre Gönder :: Günün Haberleri :: İletişim

 

Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
© 2008-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Merkezi: +90 0212 667 66 66  |  Faks: +90 0212 667 66 66  |  Destek: info@belediyebulteni.com
Sayfa Üretimi: 0.2393  | Teknik Destek: info@belediyebulteni.com
Online: 12 Bugün: 538 Toplam: 1,823,451
Haberler artık Outlook'ta