Arama :

 
 
Günün Haberleri Firma Rehberi Ana Sayfam Yap Sitene Ekle İletişim Künye

24 Mayıs 2019 Cuma 23:52    

 

 
 
 
Milliyetçi Hareket Partisi Yenişehir ilçe teşkilatı olarak Yenişehir ilçemizin son durumunu değerlendireceğimiz ba

 Reklam
Yenişehir'de durum değerlendirmesi
23 Nisan 2010 Cuma 18:56
Milliyetçi Hareket Partisi Yenişehir ilçe teşkilatı olarak Yenişehir ilçemizin son durumunu değerlendireceğimiz basın toplantımıza hoş geldiniz.
 

YENİŞEHİR İLÇEMİZ 23 MAHALLE 8 KÖY VE BİR BELDEDEN OLUŞMAKTADIR.

TOPLAM NÜFUS 200.000 KİŞİDİR.

Sayın Basın mensupları;

Bildiğiniz gibi Cumhuriyet Halk Partisi’nden 2. kez Belediye Başkanı seçilen Yenişehir Belediye Başkanı İbrahim Genç ve ekibi 6 yıldır Yenişehir Belediyesi’ni yönetiyor. Peki 6 yıldır Yenişehir’de neler yapıldı? Yenişehir hakettiği konumda mı?

Mersin il bazında en güçlü parti Milliyetçi Hareket Partisi olmasına rağmen Yenişehir Belediyesi’ni Cumhuriyet Halk Partisi’nin almasının nedeni Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan tarafından sahil bandına yapılan göz boyamaya dayalı yatırımlardır. Ancak bilinmelidir ki, Mersin sadece sahilden ibaret değildir. Mersin sahil bandına harcanan paraların boşa gittiği önümüzdeki yıllarda ortaya çıkacak büyük altyapı sorunlarıyla günışığına çıkacaktır. Hizmetin dağdan denize doğru gelmesi gerekirken, sayın Macit Özcan hizmeti sadece sahil bandında bırakıp, mevcut 4 ilçeye de gerekli hizmeti aktarmamaktadır.

Yenişehir İlçesi’nde altyapı, kaldırım, asfalt gibi sorunlar halen çözülememiş ve çözülmesi içinde herhangi bir çaba harcanmamaktadır. Sadece gözle görülebilir, vatandaşların sıklıkla kullandığı cadde ve sokaklar sözümona asfaltlanarak vatandaşların gözleri boyanmaktadır. Yenişehir İlçesi’nin geneline baktığımız zaman halkımız, yazın tozdan, kışın ise çamurdan sokaklardan geçemez duruma geliyorlar. Peki şimdi soruyoruz sayın Belediye Başkanı İbrahim Genç’e. Yenişehir için bugüne kadar ne yaptın? Yapılan birkaç tesis Yenişehir’in tüm sorunlarını çözdü mü?

Yenişehir Belediyesi’nin en büyük sorunlarından bir tanesi de plansız hizmet anlayışıdır. Maalesef ki belediye öz kaynakları çarçur edilerek, tamirat yapılan yollar tekrar tekrar kazılmakta ve belediye öz kaynakları bir kısım kimselere peşkeş çekilmektedir. Belediyecilik anlayışında belli bir program izlenmelidir. Yani kurumlar arası diyalog kurulacak ve bir sokağa hizmet götürülecekse o diyalog doğrultusunda götürülecek. Burada anlatmak istediğimiz şu; örneğin Yenişehir İlçesi’nde her hangi bir sokağa asfalt dökülecekse, öncelikle altyapı ile ilgili yani TEDAŞ, Türk Telekom, MESKİ gibi kurumlarla diyalog kurup, bu kurumların buraya yapmayı düşündükleri bir çalışma olup olmadığı öğrenilmeli ve ondan sonra eğer aciliyet gerektiriyorsa o sokağın asfaltlanması sağlanmalıdır. Maalesef bu diyalog kurulmuyor ve vatandaşlarımızın vergileriyle toplanan paralar çarçur ediliyor.

Değerli basın mensupları;

Yenişehir Belediye Başkanı İbrahim Genç’in 29 Mart yerel seçimleri öncesi vaad ettiği projelerine bir göz atalım.

1-        Kültür merkezi projemizi mutlaka hayata geçireceğiz

2-        Hayvan hastanesi

3-        Yeni bir tiyatro salonu

4-        500 kişilik aş evi

5-        Kadın sığınma evi

6-        Buz patenı salonu

7-        Üni. Kampusu içinde yurt binası

8-        2009 yılı içinde yurt binamızın temeli atılacaktı ne oldu?

Bu projeler hayata ne zaman geçirilecek ….

Yenişehir Afetevler mah. batı cepesınde bulunan besi çiftliği ile ilgili neden bir önlem alınmıyor? Buradan yayılan kötü koku mahalle sakinlerini rahatsız etmektedir. Bu konuyu Belediye Başkanı İbrahim Genç’in bizzat kendisine defalarca ileten mahalle sakinleri, sorunun halen çözümlenmediğini belirtiyorlar. Bu sorun ne zaman çözülecek? Böyle bir çiftlik Yenişehir’e yakışıyor mu? Mahalle sakinleri ne zaman Mersin’in sıcak yaz aylarında pencerelerini açıp rahat rahat oturabilecek?

Değerli basın mensupları;

Yenişehir Belediye Başkanı İbrahim Genç’in hayata geçirdiği Engelliler Parkı Projesi’nden bugüne kadar kaç tane engelli vatandaşımız faydalandı. 13 Mayıs 2009 tarihinde Sayın Valimiz Hüseyin Aksoy’un katılımıyla coşkulu bir şekilde açılan Engelliler Parkı, neden Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne devredildi? Engelli vatandaşlarımız için yapıldığı söylenen bu parktan neden engelli vatandaşlarımız faydalanamadı, faydalandırılamadı?

Kuzey Mersin’de, Macit Özcan Spor Kompleksi kuzeyinde bulunan Koca Vilayet civarındaki boş araziler üzerindeki inşaat yoğunluğu hakkında ne düşünüyorsunuz? Özellikle bu bölge sınırları içerisinde yıllarca köylülerimizin elinden hissedar olarak mal satışlarıyla ucuz fiyata binlerce m2 yeri yandaşlarınıza kapattınız. Köylülerin elindeyken 0.35 yoğunluk verdiğiniz bu arsalara mülk sahiplerinin değişiminden sonra şimdi 1.50-1.90 yoğunluklardan bahsedip bunu da meclisten geçirmeye çalışıyorsunuz. Halkımızın malını zorla elinden alıp şu anda yoğunluklarını artırarak verilecek bir kararla trilyonları yandaşlarınıza kazandırmak hangi vicdana hangi sosyal demokratlığa hangi halkçılığa sığar?

Gerek Yenişehir gerekse büyükşehir belediyeleri aynı partiye mensup kişilerce yönetilmesine rağmen mersin in en yüksek gelirli semti olan Yenişehir in göbeğinde yaşayan özellikle cumhuriyet, hürriyet, İnönü, palmiye, piri reis gibi mahallelerimiz ekonomik sağlık sosyal konularda yıllardır yeterli hizmeti alamamaktadır.

Büyükşehir sınırları içerisinde yer alan çavak , çukurkeşlik, emirler, insu, karahacılı, kocahamzalı, turunçlu, uzunkaş gibi 8 köyümüz genel bütçeden her ay belirli bir miktar para alınmasına rağmen bu para köylerimize yol , su ,eğitim çöp hizmetleri gibi konularda kullanılmayıp nerelere aktarıldığı bilinmemektedir.

Halktan uzak bir yerel yönetim maalesef ne yenişehire  ne mersinimize yakışmamaktadır. Oysaki siyasette şehirleri ve ülkeleri yönetmek isteyen tüm siyasetçiler halkından uzak , aktarılan kaynakları halkının yaşantısını kolaylaştıracak alanlarda kullanmayan yönetimi bu bölgede yaşayan insanlarımızın takdirlerine bırakıyorum.

Yenişehir Belediyesi Meclisi’nden en son alınan karar ile Güneş Parkı’nın adı Kaya Mutlu Güneş Parkı olarak değiştirildi. Bu kararın alınma nedeni nedir? O parka verilebilecek başka bir isim bulunamaz mıydı? Daha önce, Mersin Belediye Başkanlığı yapmış Kaya Mutlu’nun, yapılan Güneş Parkı’nın hangi metrekaresinde emeği var? Mersin’liler tarafından, Mersin’e en büyük zarar veren insan olarak adlandırılan Kaya Mutlu’nun ismi o parktan derhal çıkartılmalı ve yerine Mersin için mücadele etmiş, canlarını vermiş insanların ismi bu parka verilmelidir.

Mersin’in utanç köprüsü olarak tarihte yerini almış olan halk dilinde Halil İbrahim Köprüsü olarak adlandırılan ve yıkımının yapımından daha fazla paraya mal olacağı söylenen köprü ne zaman yıkılacak? Köprü çevresinde işyeri, evi olan vatandaşlarımız ne zaman rahatlayacak ve bugüne kadar ölümle sonuçlanan kazalar ne zaman sona erdirilecek?

Mersin’in en gözde ilçelerinden biri olan Yenişehir İlçemizde, başıboş gezen hayvanlarla ilgili neden tedbir alınmıyor? Bu hayvanlar bir yandan vatandaşların sağlıklarını tehdit ederken diğer yandan da halkımızın sokakta rahat rahat dolaşmalarına engel olmaktadırlar. Bu sorun ne zaman çözülecek?

Ve yine Yenişehir İlçesi’nde yaşanan sorunlardan bir tanesi de kaldırım işgalleridir. Maalesef belediye ekipleri kaldırım işgalleri ile ilgili her hangi bir önlem almamakta ve yaya yolu olarak kullanılan kaldırımlar seyyar satıcılar, esnaflar tarafından işgal edilmektedir. Vatandaşlarımız ise kendilerine ayrılan yolu bırakıp, trafik için ayrılan yolda yürümekte ve hem can hem de mal güvenliği tehlikeye girmektedir.

Değerli Basın Mensupları;

 Yenişehir İlçemiz’in durumu maalesef böyledir. Hem Mersin’i hem de Yenişehir’i yöneten CHP iktidarı neden bu sorunlara önlem alamamaktadır? Neden Mersin hakettiği konumda değildir?

Değerli Basın Mensupları;

Mersin’i yöneten siyasi iktidarlara baktığımız zaman, imkanları ve öz kaynakları en iyi değerlendiren siyasi partinin Milliyetçi Hareket Partisi olduğu aşikardır. Mersin’in ve ülkenin artık Milliyetçi Hareket Partili kadrolara emanet edilmesi gerekmektedir.
Etiketler : Yenişehir'de, durum, değerlendirmesi,Not: Sitemizdeki haberler belediyelerin kendi haberleridir sitemizin hiçbir sorumluluğu yoktur.

Bu Haber Toplam 2114 Defa Okunmuştur

Yorum Ekle Arkadaşına Gönder Yazdır Yukarı
 
  Yazarlarımız

Osman ÖZSOY
Kılıçdaroğlu'na neden Kemal adı verildi?

Yavuz SUBAŞI
GERİ DÖNÜŞÜM;GERİ KAZANIM… Kullandığımız çeşitl

Senai DEMİRCİ
Patlamaya utanan bomba...

Abdurrahman Dilipak
SP’de ortalık toz duman. Tartışmaları

Nurullah Aydın
TÜRK MİlLETİ’NİN YİĞİTLERİ VE HAİNLERİ

   Diğer Yazarlar

ÇOK OKUNANLAR

 
   

 Kullanıcı
 Parola
  Yeni Üye Şifremi Unuttum
 

Sponsor Bağlantılar Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı
İlkelerimiz | Yasal Uyarı

 :: Ana Sayfa :: Editöre Gönder :: Günün Haberleri :: İletişim

 

Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
© 2008-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Merkezi: +90 0212 667 66 66  |  Faks: +90 0212 667 66 66  |  Destek: info@belediyebulteni.com
Sayfa Üretimi: 0.2549  | Teknik Destek: info@belediyebulteni.com
Online: 15 Bugün: 574 Toplam: 1,822,911
Haberler artık Outlook'ta