Arama :

 
 
Günün Haberleri Firma Rehberi Ana Sayfam Yap Sitene Ekle İletişim Künye

22 Nisan 2019 Pazartesi 18:02    

 

 
 
 
Yeşilay bağımlılıkla mücadelede seferberlik başlattı.

 Reklam
Yeşilay'ın bağımlılıkla mücadele
26 Kasım 2014 Çarşamba 17:37
Yeşilay bağımlılıkla mücadelede seferberlik başlattı.
 

Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı (TBM) ile Yeşilay, çalışmalarını ülke çapında topyekûn bağımlılıkla mücadele seferberliğine dönüştürdü. Yeşilay bu amaçla Türkiye’nin 81 ilinden toplam 487 ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden de 11 formatörü, Sağlıklı Yaşam, Uyuşturucu Madde, Alkol, Tütün ve Teknoloji Bağımlılığı alanında eğitime tabi tutuyor.

Yeşilay Genel Başkanı Prof. Dr. M. İhsan Karaman, Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı (TBM) ile birlikte ülkemizde topyekûn bağımlılıkla mücadele seferberliği başlattıklarını açıkladı.

Program kapsamında 20 milyon öğrenciye temas edecek olan formatörlerin eğitimine başladıklarını belirten Karaman, “Türkiye’nin 81 ilinden toplam 487 ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden de 11 formatörü, Sağlıklı Yaşam, Madde, Alkol, Tütün ve Teknoloji Bağımlılığı alanında eğitime tabi tutuyoruz. Eğitimlerde Milli Eğitim Bakanlığı okullarında görevli rehber öğretmenler ve branş öğretmenlerine öncelik tanıyoruz. Katılımcılar ağırlıklı olarak rehber öğretmenlerden oluşuyor ve çoğunluğu gönüllü” dedi.

Çocuk ve gençleri bağımlılık tehlikesine karşı bilinçlendirmeyi amaçlayan bu projenin gerekliliğine işaret eden Karaman, şunları söyledi: “Ülke çapında bağımlılıkların önlenmesi için büyük bir adım attık. Bağımlılıklar dokunmadan her çocuğa bizim dokunmamız gerektiği fikriyle hareket ediyoruz. Bu programda öğretmenlere bağımlı olma riski taşıyan genci tanıma, karşı stratejiler geliştirme ve gençliği tehlikeli süreçlere girmeden kendini koruyabilme yeteneği kazandırmayı hedefliyoruz.  Kamuoyunda bağımlılıklara karşı bilhassa okullarda kaliteli bir eğitimin verilmediği algısı mevcut ki doğru bu zaten. Yeşilay olarak bizler bu algıyı TBM projemizle yıkacak ve her öğrenciye bağımlılıklar dokunmadan bizler dokunacağız.” dedi.

 “Gençleri korumak hayati yükümlülüğümüz”!

Gerek dünyada gerekse ülkemizde çocukların ve gençlerin bağımlılık konusunda ciddi bir tehdit altında olduğuna dikkat çeken Karaman, şunları kaydetti: “Genç bir nüfusumuz var; bizim de bunu korumak gibi hayati bir yükümlülüğümüz… Kimsenin onları özgürlük, mutluluk vaatleriyle kandırmalarına, bağımlılığa bulaştırmalarına müsaade etmemeliyiz. Onlara hayatın kendileri için ve kendilerinin milletimiz ve memleketimiz için ne kadar kıymetli olduklarını anlatmak hepimizin görevi. Ölmeden hayatın, hastalanmadan ve bağımlı hale gelmeden sağlığın, kaybetmeden gençliğimizin ve insanımızın kıymetini bilelim.”
Etiketler : Yeşilay'ın, bağımlılıkla, mücadele,Not: Sitemizdeki haberler belediyelerin kendi haberleridir sitemizin hiçbir sorumluluğu yoktur.

Bu Haber Toplam 1022 Defa Okunmuştur

Yorum Ekle Arkadaşına Gönder Yazdır Yukarı
 
  Yazarlarımız

Osman ÖZSOY
Kılıçdaroğlu'na neden Kemal adı verildi?

Yavuz SUBAŞI
GERİ DÖNÜŞÜM;GERİ KAZANIM… Kullandığımız çeşitl

Senai DEMİRCİ
Patlamaya utanan bomba...

Abdurrahman Dilipak
SP’de ortalık toz duman. Tartışmaları

Nurullah Aydın
TÜRK MİlLETİ’NİN YİĞİTLERİ VE HAİNLERİ

   Diğer Yazarlar

ÇOK OKUNANLAR

 
   

 Kullanıcı
 Parola
  Yeni Üye Şifremi Unuttum
 

Sponsor Bağlantılar Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı Sponsor Bağlantı
İlkelerimiz | Yasal Uyarı

 :: Ana Sayfa :: Editöre Gönder :: Günün Haberleri :: İletişim

 

Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
© 2008-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Merkezi: +90 0212 667 66 66  |  Faks: +90 0212 667 66 66  |  Destek: info@belediyebulteni.com
Sayfa Üretimi: 0.2304  | Teknik Destek: info@belediyebulteni.com
Online: 10 Bugün: 669 Toplam: 1,807,258
Haberler artık Outlook'ta